Moev – minivoetbal: finaleronde hogere cyclus

Op woensdag 29 januari vond de finaleronde van het minivoetbaltornooi, 5 tegen 5, plaats. Onze meisjes moesten aantreden in het GUSB in Gent. Dit tornooi wordt georganiseerd voor leerlingen van het 4de tot het 6de jaar. Ook enkele leerlingen van het 3de jaar namen reeds deel met het oog op de toekomst! Met 7 topspeelsters zakten we af naar Gent.

In onze eerste wedstrijd nemen we het op tegen het Don Boscocollege van Zwijnaarde. Een school die bekend staat voor haar uitstekende naschoolse sportieve prestaties. Een te duchten tegenstander dus. We beginnen goed aan de wedstrijd en al snel is duidelijk dat het geen makkelijke middag zal worden. We hebben het moeilijk met de hoge druk van de tegenstander. Af en toe kunnen we wel eens tegen prikken.  Lies speelt een uitmuntende wedstrijd in doel en houdt ook zo lange tijd in de wedstrijd. Bij een goed uitgespeelde aanval van Don Bosco moet ze zich toch éénmaal gewonnen geven.  We geven de moed niet op en bij een prima counter heeft Louise-Marie pech dat haar schot de lat treft. Rusten doen we bij een 0-1 achterstand. In de tweede helft slagen we er meer en meer in om onder de druk uit te voetballen. Echter op schepcorner wordt het 0-2. Wanneer ook wij een schepcorner krijgen leeft de hoop op een remontada even op, maar deze wordt echter gemist waardoor de 0-2 op het bord blijft staan.

In de tweede wedstrijd, tegen de broederscholen Hiëronymus uit Sint-Niklaas valt meteen op dat de tegenstandsters allen uit de 3de graad komen. Niet onder de indruk beginnen we sterk aan de wedstrijd en al combinerend staan we plots 1-0 voor. Marie-Louise werkt een mooie uitgekiende aanval ijskoud in het hoekje af. Nadien is het vooral de voorsprong vast proberen houden. Floor is in erg goede doen en zit overal wel met een voetje tussen om het gevaar uit de tegenaanvallen te halen.  Op het einde van de eerste helft moeten we ons jammer genoeg 2 maal gewonnen geven en duiken met een 1-2 achterstand de rust in. De veer is wat gebroken en in een gelijk opgaande tweede helft incasseren we nog 2 doelpunten.

De 3de wedstrijd tegen de Bernardusschool uit Oudenaarde wordt bepalend voor de 3de en 4de plaats. Beide teams verloren hun eerste 2 wedstrijden. We zijn dan ook enorm gemotiveerd om deze wedstrijd te winnen en de bronzen medaille binnen te halen. We hebben geleerd uit onze vorige wedstrijden en laten ons niet zomaar meer onder druk zetten. Telkens spelen Lies en Floor het erg goed uit op de rechterflank, komen we onder de druk uit en is Narjis vaak aanspeelbaar om de aanval verder te zetten. Bij een hakje van Ebba echter beslist de scheidsrechter de bal op de stip te leggen met de 0-1 als gevolg. Toch een mentale tik zo voor de rust. We zijn de betere ploeg dus blijven we ook in de 2de helft ons combinatievoetbal brengen en dit levert op. Bij een mindere inspeelbal van de doelvrouw van de tegenstander komt het killerinstinct van Fee boven die de bal in 1 tijd in de linker bovenhoek poeiert. Nu zijn we echt vertrokken en ook Louise-Marie pikt weer haar doelpunten mee. Eerst schuift ze de bal mooi in doel en nadien zet ze erg rustig een strafschop om. Ebba en Angelina blijven de tegenstander onder druk zetten en na nieuw balverlies is het opnieuw Fee die uit een erg scherpe hoek kan afwerken. Tot haar eigen verbazing gaat de bal in de kort hoek tegen de netten. Erg knap! Dankzij het sterke verdedigende werk van opnieuw Floor en Lies houden we de voorsprong vast en is de bronzen medaille binnen!

Proficiat aan Lies, Fee, Ebba, Narjis, Floor, Angelina en Louise-Marie!




Certificaat SAVED BY THE BELL

Studio Globo zond ons een CERTIFICAAT door n.a.v. onze deelname aan SAVED BY THE BELL, op vrijdag 4 oktober 2024.

Saved by the Bell gaat jaarlijks door op of rond 5 oktober. Dat is de Internationale dag van de Leerkracht of World Teachers’ Day. Dag in dag uit staan leerkrachten klaar om kwalitatief onderwijs te bieden aan hun leerlingen. Daarvoor moeten we hen enorm dankbaar zijn. Maar wereldwijd zijn er veel leerkrachten die in moeilijke omstandigheden moeten werken. Wereldwijd zijn er ook miljoenen kinderen en jongeren die geen leerkrachten hebben. Zij kunnen om allerlei redenen niet naar school gaan: armoede, gebrek aan infrastructuur, ongelijkheid, oorlog en conflict …

Saved by the Bell is dus een symbolische actie in scholen, hier en in het buitenland.

Door onze  internaatsbel speciaal te luiden, stonden jullie, onze leerlingen en leerkrachten, op 4 oktober 2024 even stil bij het feit dat niet alle kinderen goed onderwijs kunnen krijgen.




Ken-Je-Klassiekenquiz

Op woensdag 29 januari trokken de acht leerlingen die zich in de druk bijgewoonde voorronde op het SJC hadden geplaatst voor de Ken-Je-Klassiekenquiz in twee teams naar Gent. Helaas konden beide teams zich net niet plaatsen voor de finale in Leiden. Het team uit het vijfde jaar blijft alvast de ambitie koesteren om het volgend jaar beter doen. Bedankt om de kleuren van het college te verdedigen aan Louis Lecluyse (6GRLA), Wout Tirmarche (6GRLA), Reinout Strypens (6GRWIA), Maxime Cammu (6GRWIB), Michiel De Boeck (5GRLA), Flor Baetens (5GRLA), Warre Delporte (5GRWIA) en Yang Wang (5GRWIB)!




4de editie van Koken Op Kot

In de 4de les van Koken Op Kot (KOK) stond er echte Vlaamse kost op het menu: een witloofhapje, balletjes in tomatensaus met puree en uiteraard chocolademousse! Vooral dit laatste werd gesmaakt!




Spaghettiavond LL&R

Vrijdag 24/01 was het eindelijk weer zover: de jaarlijkse spaghettiavond van de Leerlingenraad! Dit evenement blijft jaar na jaar een hoogtepunt en ook dit keer werd het een avond om nooit meer te vergeten. Dankzij jullie enthousiaste aanwezigheid, de warme sfeer en de heerlijke spaghheti hebben we er samen een prachtige avond van gemaakt.

Het was geweldig om zoveel bekende én nieuwe gezichten te mogen verwelkomen. De zaal vulde zich al snel met gezellige gesprekken, gelach en natuurlijk de heerlijke geur de spaghetti. Of je nu ging voor de klassieke bolognesesaus of de vegetarische variant. Wij hebben er in ieder geval met volle teugen van genoten, en we hopen dat jullie dat ook hebben gedaan!

De heerlijke dessertjes werden dit jaar verzorgd door het fantastische WHY-team. Zij hebben zich met hart en ziel ingezet om ons te trakteren op een uitgebreid assortiment aan zoete lekkernijen, van smeuïge taarten tot smaakvolle gebakjes en nog veel meer. Het was een perfecte aanvulling op het hoofdgerecht en zorgde ervoor dat niemand met honger naar huis ging!

We zijn ontzettend trots dat we, samen met het WHY-team, hebben kunnen bijdragen aan het belangrijke werk van TEJO. Hun inzet voor het welzijn van jongeren verdient alle steun en waardering. Door te genieten van de heerlijke dessertjes hebben we samen niet alleen onze smaakpapillen verwend, maar ook een betekenisvolle bijdrage geleverd aan een goed doel.

We willen ook een bijzonder groot woord van dank richten aan al onze vrijwilligers/helpers. Van de mensen in de keuken stonden te koken, tot degenen die hielpen bij het serveren en het opruimen: zonder jullie was deze avond niet mogelijk geweest. Jullie harde werk en inzet, vaak achter de schermen, hebben ervoor gezorgd dat alles op rolletjes verliep en iedereen kon genieten van een heerlijke maaltijd in een ongedwongen sfeer.

Wij hebben er alvast heel erg van genoten, hopelijk jullie ook!

Met vriendelijke groet,

De Leerlingenraad




Vlaamse Fysica Olympiade

Op woensdag 22 januari ging de eerste ronde van de Vlaamse Fysica olympiade door. Vijftien leerlingen namen de handschoen op om 25 meerkeuzevragen over verschillende leerstofonderdelen zoals optica, gaswetten, elektriciteit en mechanica op te lossen. Het werd een namiddag puffen en zweten want de vragen waren pittig. Timoer Cool uit 6WEWIB2 haalde 65% en werd daarmee geselecteerd voor de tweede ronde, proficiat Timoer en bedankt aan de andere deelnemers.




1MTW – project zwerfvuil

Op dinsdag 20 januari werkten we met alle eerste moderne klassen rond een gezamenlijk project: zwerfvuil. 

Tijdens het theoretisch gedeelde leerden we heel wat bij. We stonden stil bij de afbraaktijd die afval dat in de natuur terecht komt nodig heeft. Wist je dat zelfs een bananenschil tot 1 jaar lang terug te vinden is? En plastic zelfs nooit helemaal vergaat? We leerden bij over vervuiling en hoe we daar ongewild zelf toe bijdragen, gaven mekaar tips over het verminderen van onze afvalberg en hoe op de juiste manier te sorteren en recycleren.

Na het lesuur theorie, trokken we met z’n allen naar buiten om de stad wat mooier te maken. Gewapend met grijptangen, handschoenen en vuilniszakken raapten we heel wat kilo’s afval bij elkaar. Je staat er van versteld wat mensen allemaal zomaar op de straat gooien. 

Wij letten in ieder geval vanaf nu goed op wat we met ons afval doen. 




Leerlingen eerste jaar even IN DE WOLKEN

Op 20 januari was er toneel voor de leerlingen van het eerste jaar. Frank De Gruyter bracht onze leerlingen in de voorstelling In De Wolken! dichter bij enkele klassiekers uit de wereldliteratuur: ‘Floris en Blancefloer’, ‘Paris en Helena’ en ‘Romeo en Julia’.




MissieMinder (MOS)

Op vrijdag 17 januari gingen de leerlingen van de MOS-werkgroep rond in de klassen om uitleg te geven bij de sorteerregels op school. Dit was in het teken van ‘MissieMinder’, op weg naar minder afval. De leerlingen kregen advies over hoe ze de hoeveelheid afval kunnen beperken. Een herbruikbare drinkfles en brooddoos zijn al een mooie start. De sortering van het afval dat er toch is, loopt ook niet altijd van een leien dakje. Om de regels te verduidelijken en de leerlingen te helpen hieraan te denken, hangt er nu een sorteerspiekbriefje in de klassen. Bedankt aan iedereen die dit steeds goed opvolgt!




6MT naar Ligo Aalst

Op 17 januari ging de 6MT langs bij Ligo Aalst, in het kader van de lessen Nederlands over meertaligheid, taalverwerving en multiculturaliteit. Ze lazen samen met de cursisten het levensverhaal van Bashir Abdi, en hielpen hen bij het begrijpen van de tekst. Het werd een mooie tandem van thuistalen en het Nederlands, en bovenal een uiterst warme ontmoeting!