BEZOEK AAN HET EUROPEAN ASTRONAUT CENTRE IN KEULEN

Simon Decoene (5WEWIB3), Hannah Kwanten (6WEWIB1) en Rik De Leeneer 6WEWIB2) trokken samen met dhr. K. Poelmans naar het Keulen en bezochten daar het EAC.

Hieronder kunt u hun verslag van deze uitzonderlijke dag terugvinden:

Verslag bezoek aan het European Astronaut Centre (EAC)

Op donderdag 13 maart vertrokken Rik, Simon en Hannah samen met meneer Poelmans naar het European Astronaut Centre (EAC) van het Europese Ruimtevaartagentschap (ESA) in Keulen. Omdat Keulen niet vlakbij is, begon de dag al vroeg: om 06.30u stonden ze klaar voor vertrek. Onderweg werd er gelezen, gepraat en genoten van het gezelschap. Ondanks een vertraging door de ochtendspits op de Brusselse ring, verliep de reis vlot.

Eenmaal aangekomen verzamelden ze met andere scholen – in totaal zo’n 25 personen – op de locatie van het EAC. Het programma begon met een reeks boeiende PowerPointpresentaties. Eerst kregen de leerlingen een algemene uitleg over wat het EAC doet en hoe de astronautenopleiding eruitziet. Daarna volgde een presentatie over het Spaceship-project, waarin jonge wetenschappers experimenteren met innovatieve technologieën, zoals het maken van stenen uit maanzand en manieren om kosmische straling te trotseren.

Na de theorie was het tijd voor een praktische rondleiding. De groep bezocht onder meer een replica van het International Space Station (ISS), waar ze leerden hoe astronauten leven en werken in een omgeving met microzwaartekracht. Er werd uitleg gegeven over onderwerpen zoals brandveiligheid in de ruimte, medische keuringen en trainingssimulaties.

Een hoogtepunt voor velen was de bezoek aan LUNA, een nagemaakte maanomgeving binnen het EAC. Hoewel er op dat moment een test bezig was en ze het maanoppervlak zelf niet konden betreden, kregen ze wel een uitgebreide toelichting over het doel van deze testsite. Het gebouw is compleet donker en gevuld met materiaal dat sterk lijkt op het maanstof. Er wordt zelfs gewerkt aan een artificiële zon om de simulaties nog realistischer te maken.

Tijdens de lunch kon men genieten van het uitzicht op het trainingszwembad en de Columbusmodule, een ander onderdeel van het ISS. Nadien passeerden ze ook langs Eurocom, het commandocentrum dat rechtstreeks in verbinding staat met het ISS en andere internationale ruimtevaartorganisaties zoals NASA en JAXA.

Tot slot kregen ze de kans om Frank De Winne in levenden lijve te zien. Hij sprak de groep kort toe en er werd een groepsfoto genomen. Hoewel Rik teleurgesteld was dat hij zijn ruimte-encyclopedie niet bij zich had om te laten signeren, overheerst bij iedereen de indruk van een unieke en onvergetelijke dag.

Conclusie:
Het bezoek aan het EAC was voor alle deelnemers een inspirerende ervaring. Ze kregen een unieke blik achter de schermen van de Europese ruimtevaart en leerden hoeveel voorbereiding en technologie nodig is voor een succesvolle ruimtemissie. Een dag om nooit te vergeten!

Alle foto’s van deze dag zijn terug te vinden via deze link.