SJC stoot door naar finale internationale quiz over de Oudheid

Wat doet u zoal op een zondagvoormiddag? Vier enthousiaste leerlingen van ons college (Walter D’Hondt (6GRWIA), Tristan Grypdonck (6GRWIB), Berwout Heymans (6GRLA) en Tibo Verbeke (6GRWIA)) nemen op zondag 24 januari van achter hun computerscherm deel aan de voorronde van de Ken-je-klassiekenquiz. In deze quiz wordt naar de kennis van de klassieke oudheid gepeild bij Nederlandse en Vlaamse scholieren. Voor de vierde keer al nemen wij met het SJC deel. De voorronde wordt ongemeen spannend. Naar het einde van de eerste spelronde begint Tristan richting het podium te klimmen. Na de tweede ronde rijdt hij zelfs op kop, op de voet gevolgd door nummer twee en nummer drie. De laatste, derde ronde, is ronduit nagelbijtend. Maar zelfs met de hete adem in de nek laat Tristan geen punten liggen. Hij eindigt verdiend op de eerste plaats (37 deelnemers). Na drie jaar stoot het SJC zo opnieuw door naar de finale van deze quiz. In gunstige omstandigheden gaat die finale in het voorjaar van 2021 door in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. Drie jaar geleden keerde onze ploeg naar Aalst terug met de beker. Maar door corona zal Tristan de eer van onze school echter alleen moeten verdedigen.

Scroll naar top